Švietimas

Mokymo įstaigos


Visos dienos mokykla

vaikams nuo 6 iki 11 metų. Užimtumo organizuojamas mokykloje visą dieną, sudaroma galimybė rinktis neformalias veiklas, paruošti namų darbus, pabūti gryname ore, pailsėti.

671

Tiek mokinių ruošia Kretingoje ir Salantuose veikiančios meno mokyklos.


Gabūs mokiniai

Kretingos rajone ypatingas dėmesys skiriamas šiuolaikinei ugdymo aplinkai, sukurta gabių ir talentingų vaikų ugdymo, skatinimo bei motyvavimo sistema.

691

Tiek sporto mokykloje mokosi mokinių.Galvoji apie grįžimą į Lietuvą? 

Sužinok, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžus – Renkuosi Lietuvą puslapyje

Socialinis saugumas

Socialinių paslaugų teikimas užtikrinamas Kretingos rajono savivaldybės gyventojams pagal poreikius. Yra išplėtotos pagalbos į namus, dienos socialinės globos paslaugos asmens namuose ir institucijoje, išaugo ilgalaikės socialinės globos institucijoje ir integralios pagalbos paslaugų gavėjų skaičius.

Taip pat yra numatytos ir įgyvendinamos programos, siekiant užtikrinti neįgaliųjų, skurstančių ir gausių šeimų socialinį saugumą.

Daugiau informacijos suteiks Kretingos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus specialistai.

Nekilnojamas turtas

Nekilnojamo turto kainos Kretingoje yra 30 proc. žemesnės nei Klaipėdos mieste, o miestas yra vos 11 km nuo pajūrio. Kretingą renkasi ne tik tie, kurie nori įsigyti namus atostogoms, bet taip ir tie, kurie dirba Klaipėdoje, bet gyvenimui renkasi Kretingą.

 

Norite įsigyti būstą? 

Pradėkite paieškas dabar!

 

Laisvalaikis

Kretingos rajonas yra patraukli vietovė gamtiniais, kultūriniais bei pažintiniais resursais. Savivaldybėje gausu lankytinų kultūros paveldo objektų, ne veltui Kretinga vadinama Lietuvos Vatikanu. Čia yra net penki veikiantys vienuolynai, kuriuose organizuojamos ekskursijos.

26

Tiek piliakalnių stūkso Kretingos rajone, kuriuos verta aplankyti

115

Tiek kilometrų sudaro dviračių maršrutai, kuriais keliaudami geriau pažinsite Kretingos rajoną

3

Įspūdingi vandens maršrutai kviečia plaukti sraunia Minijos upe

Sportas

Kretingos rajono savivaldybė remia sporto renginius, sporto organizacijas ir tam yra numačiusi specialias finansavimo programas. Vystant sporto infrastruktūros plėtrą rajone vykdoma sporto ir sveikatingumo centro Kretingoje statyba.

11

Tiek 2017 m. buvo apdovanota geriausių rajono atskirų sporto šakų sportininkų

54

Tiek Kretingoje veikia sporto klubų

Bendruomeninė veikla

Bendruomeninė veikla padeda ne tik susirasti bendraminčių ir įsilieti į vietos gyvenimą, bet ir suteikia galimybę užsiimti socialiai atsakinga veikla.

11

Tiek Kretingoje veikia jaunimo organizacijų

36

bendruomeninės organizacijos

Šventės

Be tradicinių miestų ir rajono miestelių, rudens derliaus ir moliūgo švenčių didelio lankytojų dėmesio sulaukia Kretingos miesto globėjo šv. Antano atlaidai, rajono dainų ir šokių šventė, vaikų ir jaunimo teatro festivalis „Atžalyno scena“, Kretingos dvaro menų bei Kartenos atkuriamosios istorijos festivaliai, įvairias akcijas inicijuoja krašto jaunimas.

342-Pano Kartenos festas2018

Autorius – Antanas Kubilius